Evropské strukturální fondy

PROJEKT:

Dílny a jazyky pro ZŠ Štěpánov

Reg. číslo: CZ.1.07/1.1.00/57.0335

Na začátku školního roku 2015/2016 byl na naší škole vypracován projektový záměr operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost,
s názvem Dílny a jazyky pro ZŠ Štěpánov. Tento projekt je také znám pod názvem Výzva č. 57
Projekt úspěšně prošel procesem hodnocení a byl schválen k financování.
V říjnu 2015 jsme obdrželi Rozhodnutí o poskytnutí dotace naší škole.

Schválený rozpočet projektu pro naši školu je 268 885 Kč, finance byly využity na tyto klíčové aktivity:

• rozvoj technických dovedností žáků na druhém stupni základní školy
• rozvoj profesních dovedností učitelů pro výuku zaměřenou na zlepšení technických dovedností žáků základní školy
• individualizovaný rozvoj ústních komunikačních dovedností učitelů v anglickém jazyce formou blended learningu
• rozvoj individuálních ústních komunikačních dovedností žáků v anglickém jazyce formou blended learningu

Doba realizace projektu: 1. 9. 2015 - 31. 12. 2015

Vedení školy vypracovalo Plán rozvoje technichých dovedností žáků, proběhl výběr, průzkum trhu a nákup vybavení pro školní dílnu. Byly zakoupeny nové pracovní stoly se šuplíky na nářadí, bylo doplněno pracovní nářadí pro žáky a zakoupeny stroje a nářadí pro učitele na přípravu materiálu.
V září začalo 15 žáků 7. ročníku pracovat na výrobcích v rámci výuky předmětu Pracovní činnosti - tématický okruh Práce s technickými materiály.
Výrobek žáci dokončili v průběhu měsíce prosince. Současně žáci zpracovávali svá portfolia.
Během práce na výrobcích se žáci naučili novým dovednostem, rozvíjeli nové klíčové kompetence. Práce na výrobku s novým pracovním nářadím a v novém vybavení dílen žáky velmi bavila, své úspěchy zhodnotili při zpracování svých portfolií.

Byl vybrán dodavatel blended learningu a proběhla výuka žáků 9. ročníku tímto kombinovaným výukovým systémem.
Současně se jedna vyučující anglického jazyka vzdělávala v rámci svého profesního rozvoje formou kombinovaného interaktivního výukového systému.

P. Nováková